Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Chór bierze udział w pierwszej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu

Grupa starsza Chóru La Musica pod dyrekcją Zdzisława Ohara sięgając po najwyższe trofea na XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy otrzymała jednocześnie nominację na pierwszą edycję Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu.

Konkurs odbył się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018. Ideą tego konkursu chóralnego jest konfrontacja zwycięzców sześciu uznanych i najstarszych polskich konkursów chóralnych. Znalezienie się w szóstce najlepszych Chórów w Polsce oraz rywalizacja w „Konkursie konkursów” to dla nas ogromy zaszczyt.

W założeniach konkursu jest: popularyzacja oraz upowszechnianie muzyki chóralnej, pamięć o Stefanie Stuligroszu jako osobie zasłużonej dla chóralistyki, podnoszenie poziomu wykonawczego chórów, wymiana doświadczeń i nawiązywanie współpracy między chórami oraz umożliwienie kontaktu z wybitnymi specjalistami z zakresu dyrygentury i emisji głosu.

W konkursie Chór otrzymał:

  • Nagrodę Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr prof. Dariusza Dyczewskiego
    oraz
  • Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu prof. Haliny Lorkowskiej

 

 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.