Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Zakończenie Roku Chóralnego 2021/2022

Każdy kolejny rok chóralny wzbogaca konto chóralne nie tylko kolejnymi nagrodami, ale też wyjątkowymi wydarzeniami w historii Chóru tak też było w roku 2021/2022.
W 40, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy swój debiut dyrygencki, jako dyrygent grupy młodszej Chóru zdobywając Srebrny Kamerton i Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS rozpoczęła ubiegłoroczna debiutantka Joanna Knap zdobywając . Grupa starsza pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy nagrodzona została Grand Prix Konkursu, Nominacją do udziału w trzeciej edycji Konkursu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu, Złotym Kamertonem, Pucharem Ministra Edukacji Narodowej za najwyższą punktację w kategorii, Pucharem Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego, Nagrodą Specjalna Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiegoi Pucharem Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Jubileuszowe Grand Prix 40 edycji Konkursu oraz nominację do udziału w trzeciej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki wręczyła wyjątkowa osoba, pomysłodawca Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’capella Pani Krystyna Janicz.
Nominacja do udziału w „konkursie konkursów” spowodowała pełną mobilizację w dwutygodniowym przygotowaniu repertuaru konkursowego. Wśród sześciu najlepszych chórów w Polsce, laureatów, najstarszych i uznanych polskich konkursów Chór znalazł się po raz dugi. W konkursie, za swój doskonały występ, przy tym najmłodszy zespół tego wydarzenia Chór otrzymał jedno z dwóch równorzędnych Wyróżnień. Tydzień później grupa starsza pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy wzięła udział w międzynarodowej rywalizacji V edycji konkursu Cantu Gaudeamus wśród 22 uczestników otrzymała najwyższą punktację w swojej kategorii, drugą punktację konkursu, Złoty Dyplom, oraz nominację do rywalizacji o główną nagrodę Konkursu. W udziale przypadła Chórowi również Nagroda Jury Niezależnego składającego się ze studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - Filia w Białymstoku, w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych.

Nie mogło w okresie świąt Bożego Narodzenia zabraknąć koncertów kolęd i pastorałek. Cykl trzech koncertów z oprawą wokalną Mszy świętych w wykonaniu Chóru „Po kolędzie z Chórem La Musica" w trzech lubelskich kościołach Parafii pw. Dobrego Pasterza, Parafii pw. św. Andrzeja Boboli i w Kościele rektoralnym św. Piotra Apostoła w styczniowe niedziele było niezwykłym przedłużeniem chwil wyjątkowego nastroju i atmosfery towarzyszących Bożemu Narodzeniu.
W kwietniu, społeczność chóralna z udziałem absolwentek Mszą św. z oprawą wokalną Chóru oraz wyjątkowym tortem chóralnym świętowała jubileusz 70 urodzin wyjątkowej osoby życzliwego nauczyciela rzemiosła sztuki chóralnej, artyzmu, postaw, życia założyciela i dyrygenta Pana Zdzisława Ohara. Udział grupy starszej w pierwszej edycji Surrexit Vere - Ogólnopolskiego Konkursu Organowego Akompaniamentu Liturgicznego i Muzyki Chóralnej we Włocławku zaowocował Złotym Dyplomem i Grand Prix konkursu a Pani Dyrygent Karolina Filipczak – Sulima została najlepszym dyrygentem konkursu.
Sukcesem zakończył się również udział w jednym z najstarszych i najbardziej liczących się w kraju turniejów chóralnych Legnica Cantat. Wśród 12 uczestników 52 edycji konkursu Chór pod dyrekcją Karoliny Filipczak – Sulimy nagrodzony został Złotym Dyplomem i II miejscem w kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych oraz nagrodą specjalną. Podobnie jak w ubiegłym roku, przed tradycyjnym, czerwcowym podsumowaniem roku wybrzmiewały dźwięki głosów grupy starszej na Koncercie Dyplomowym, wieloletniej chórzystki Oli, która rozpoczyna swoją przygodę w roli dyrygenta.
Podsumowaniem roku chóralnego tradycyjnie, w gościnnych progach Parafii pw. św. Andrzeja Boboli była Msza święta z oprawą wokalną Chóru. Dziękujemy za kolejny rok.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.