Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

XXV Opłatkowy Koncert Kolęd

Wspólne kolędowanie już za nami ... wyjątkowe, bo jubileuszowe.
Czy jest lepszy sposób na spędzenie zimowego styczniowego wieczoru niż wysłuchanie najpiękniejszych kolęd w wykonaniu Chórów? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Niepowtarzalna atmosfera Opłatkowego Koncertu Kolęd sprawia, że co roku przyciąga on do gmachu budynku przy ulicy Poturzyńskiej całe rzesze melomanów z rodzinami i przyjaciółmi. Już po raz 25 w drugą sobotę stycznia w progach Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu gości tegorocznej edycji wydarzenia Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją Elżbiety Krzemińskiej oraz aż … czterech grup gospodarza Koncertu, Chóru La Musica pod dyrekcją Zdzisława Ohara i Karoliny Filipczak –Sulimy. Po raz pierwszy zaprezentowała się grupa początkująca wzbudzając zachwyt zgromadzonej publiczności.
Przez 25 lat Opłatkowy Koncert Kolęd zapisał na kartach swojej historii nie tylko przegląd wielu znanych i nieznanych, czasem zapomnianych kolęd i pastorałek, z różnych epok, wykonywanych w różnych językach, ale też występy wielu chórów i zespołów zarówno polskich jak i zagranicznych. Niezmiennym pozostaje jednak zawsze kończące Koncert wspólne wykonanie artystów i widzów jednej z najpiękniejszych kolęd „Bóg się rodzi”

Słowem, jubileuszowy Opłatkowy Koncert Kolęd prowadziła - Małgorzata Sagan, akompaniamentem towarzyszył gospodarzom Koncertu, przy fortepianie Ireneusz Krupa, scenografię przygotowała Wiola Oszajca, światło - Adam Kontnik, nagłośnienie Marcin.

Dziękujemy za wspólne kolędowanie.

When Marry sang her lullaby - Sally DeFord

When Marry sang her lullaby - Sally DeFord

4 min 51 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.