Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

XX Choir Festival "Majske muzičke svečanosti"

Jubileuszowa XX edycja majowego festiwalu "Majske muzicke svecanosti" w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie  dziecięcej i młodzieżowej muzyki chóralnej o charakterze międzynarodowym odbyła się w formie online z rekordową liczbą uczestników. Organizatorem festiwalu jest Serbskie Towarzystwo Śpiewające / SPD / "Srbadija", które swoją renomą i licznymi międzynarodowymi nagrodami przyciągnęło renomowane chóry i najwybitniejszych dyrygentów świata muzyki chóralnej.

Ze względu na ogólnoświatową pandemię, edycja 2021 Festiwalu odbyła się w dniach 13-15 maja. Rada Artystyczna i Komitet Organizacyjny podjęły decyzję o przeprowadzeniu Festiwalu w Internecie, zarejestrowani uczestnicy przesłali swoje nagrania audio i wideo, nagrań wysłuchało jury w Bijeljinie, a wyniki zostały ogłoszone na portalach społecznościowych.

W XIX edycji festiwalu May Music Festival rywalizowało ponad 30 zespołów w dziewięciu kategoriach konkursowych, a także 20 solistów, udział wzięły zespoły z Polski, Słowenii, Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny i soliści. Jury wysłuchało nagrań według kategorii konkursowych na terenie Domu Kultury „Semberija”.

W XX Festiwalu Chóralnym online "Majske muzicke svecanosti" w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie Chór reprezentowały dwie grupy zdobywając:
Grupa Starsza w kategorii muzyki prawosławnej (A2) - Dyplom uczestnictwa, dyr. Zdzisław Ohar
Grupa Młodsza w kategorii chórów dziecięcych (D)- 100,00 pkt, dyr. Karolina Filipczak - Sulima
Grupa Starsza w kategorii chórów żeńskich (C) -98,00 pkt, dyr. Zdzisław Ohar.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.