Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

XIX Majske muzicke svecanosti

"Majske muzicke svecanosti" w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie to festiwal chóralnej muzyki dziecięcej i młodzieżowej o charakterze międzynarodowym. W ciągu, poprzednich 18 lat, Festiwal zgromadził ponad 550 chórów i 40 000 chórzystów. Organizatorem festiwalu jest Serbskie Towarzystwo Śpiewające / SPD / "Srbadija", które swoją renomą i licznymi międzynarodowymi nagrodami przyciągnęło renomowane chóry i najwybitniejszych dyrygentów świata muzyki chóralnej.

Ze względu na ogólnoświatową pandemię, edycja 2020 Festiwalu odbyła się w dniach 16-18 października, w zmienionym formacie. Rada Artystyczna i Komitet Organizacyjny podjęły decyzję o przeprowadzeniu Festiwalu w Internecie, zarejestrowani uczestnicy przesłali swoje nagrania audio i wideo, nagrań wysłuchało jury w Bijeljinie, a wyniki zostały ogłoszone na portalach społecznościowych.

W XIX edycji festiwalu May Music Festival rywalizowało ponad 30 zespołów w dziewięciu kategoriach konkursowych, a także 20 solistów, udział wzięły zespoły z Polski, Słowenii, Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny i soliści. Jury wysłuchało nagrań według kategorii konkursowych na terenie Domu Kultury „Semberija”.

W XIX Festiwalu Chóralnym online "Majske muzicke svecanosti" w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie Chór wystąpił w pełnym składzie wszystkich trzech grup chóralnych zdobywając 3 Złote Dyplomy:
Grupa Najmłodsza w kategorii chórów dziecięcych - 96,2 pkt, dyrygent Zdzisław Ohar
Grupa Młodsza w kategorii chórów dziecięcych - 98,6 pkt, dyrygent Karolina Filipczak – Sulima
Grupa Starsza w kategorii chórów żeńskich -100 pkt, dyrygent Zdzisław Ohar.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.