Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie

Po raz XI w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie na scenie Instytutu Muzyki - Uniwersytetu Rzeszowskiego w niezwykłym bogactwie interpretacji całej gamy znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek w wykonaniu dwudziestu szesciu uczestników konkursu chóralnego z Białorusi i Polski oraz orkiestr i zespołów wokalno-instrumentalnych rozbrzmiewały dźwięki dla kazdego znane od zawsze.
Konkursowe prezentacje chóralne zespołów dziecięcych, młodzieżowych, akademickich i senioralnych z bardzo wysokim poziomem wykonywanych utworów oceniało jury w składzie: przewodniczący prof. dr hab. Dariusz Dyczewski z Akademii Sztuki w Szczecinie, prof. dr hab. Monika Mielko – Remiszewska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz dr hab. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Anna Marek- Kamińska.
Prezentacja Chóru pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy nagrodzona została pierwszym miejscem w kategorii chórów jednorodnych w postaci Złotego Dyplomu uzyskując 99 punktów otrzymała Grand Prix a tym samym pierwszą punktację konkursu.

Galerię zdjęć uzupełniają zdjęcia XI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.