Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

w Niedzielę Słowa Bożego - Ars Chori u Boboli

Kolęda z natury jest pieśnią, która od razu przywołuje na myśl nie tylko piękny okres świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i same Święta, ale też tworzy niesamowity, magiczny, ciepły klimat. Wraz z innymi symbolami Świąt Wigilią, szopką, choinką, ozdobami i spotkaniami w gronie rodzinnym, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość, refleksję i nadzieję.

I właśnie przywołane na nowo, przyjemne emocje związane z okresem Bożego Narodzenia towarzyszyły zebranym w drugą Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka i po raz drugi w historii cyklu styczniowych niedzielnych spotkań kolędowych ARS CHORI organizowanych przez Polski Związek Chórów i Orkiestr, Zarząd Oddziału w Lublinie piękne pieśni bożonarodzeniowe w gościnnych progach Kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

Chór wspierał śpiewem wokalną oprawę nabożeństwa o godzinie 11: 00, a tuż po zakończeniu mszy, przy Szopce pod kierunkiem Zdzisława Ohara, Karoliny Filipczak – Sulimy i Joanny Knap, z repertuarem kolędowym, prezentując najznakomitsze opracowania pieśni bożonarodzeniowych rozbrzmiewały zarówno utwory dobrze znane, jak i te przypominane rzadziej zaprezentowane przez dwie grupy, najmłodszą i starszą Chóru. Przy akompaniamencie pianina Kamila Turczyna w muzyczną niespodziankę kompozycją Buddy Greene w świat pytań Marka Lowry „Mary, Did You Know?” w tłumaczeniu Piotra Nazaruka zabrała słuchaczy Julia Zygan. Słowem przewodnim to miniaturowe i symboliczne spotkanie z Kolędą prowadziła - Małgorzata Sagan.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.