Śpiewamy nieprzerwanie

od 30 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Po kolędzie

Kolędy i pastorałki, bez których chyba nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia, to niezwykły element kultury muzycznej, mający znaczące miejsce w naszej tradycji. Śpiewane przez dużych i małych, w domowym zaciszu i na dużej scenie, pozwalając przeżyć niezwykłe chwile nadziei, wzruszeń i radości. O czym mówią kolędy?  W swojej wymowie - pogodne i bardzo liryczne, ale też przekazują nam ważne treści, mówią o narodzeniu naszego Zbawiciela i skłaniają do refleksji na temat prawdy o życiu, miłości i nadziei, ale też o nas, naszej przeszłości, zwyczajach, kulturze często z nutami polskich tańców narodowych poloneza, mazura czy kujawiaka przekazują wartości minionych czasów.
Cykl trzech koncertów z oprawą wokalną Mszy świętych "Po kolędzie z Chórem La Musica" w trzech lubelskich kościołach w styczniowe niedziele było niezwykłym przedłużeniem chwil wyjątkowego nastroju i atmosfery, wzruszeń i radości towarzyszących Bożemu Narodzeniu.
Gościnne progi Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, Chór odwiedził w Niedzielę Chrztu Pańskiego. W krótkim koncercie tuż po zakończeniu Mszy św. o godz. 17: 00 rozbrzmiewały kolędy i pastorałki pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy pod czujnym okiem Pana Zdzisława Ohara. Spotkanie zakończyło wspólne wykonanie najstarszej i jednej z najpiękniejszych kolęd „Bóg się rodzi”.
Drugi z koncertów odbył się w kolejną niedzielę w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, tuż po Mszy św. o godz. 11: 00 z udziałem dwóch grup Chóru, młodszej pod kierunkiem Joanny Knap i starszej pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy.
W ostatnią niedzielę stycznia, koncert grupy starszej Chóru, w Kościele rektoralnym św. Piotra Apostoła po Mszy św. o godz. 15: 00 pod dyrekcją Zdzisława Ohara i Karoliny Filipczak – Sulimy zakończył cykl kolędowych spotkań chóralnych. Spotkań w świecie pięknych melodii, wrażeń, znanych i nieznanych, budzących we Wszystkich dobro kolęd i pastorałek.

Dziękujemy serdecznie Wszystkim za Waszą obecność i udział w spotkaniach jak również wspólne kolędowanie.

https://sercanielublin.pl/galerie/1294-wspolne-koledowanie-z-chorem-la-musica
https://www.youtube.com/watch?v=K0TREj6PZZk
https://radio.lublin.pl/2022/01/po-koledzie-z-chorem-la-musica/
https://www.facebook.com/bsuszylo/videos/489268622633524/

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.