Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie

Gra fal - muz. Stanisław Kazuro, sł. Edward Słoński

2 min 26 sek

Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie organizowany jest, co dwa lata nieprzerwanie od 29 maja 1966 roku. W programie Festiwalu poza konkursowymi prezentacjami chórów, w którym główną nagrodę stanowi Statuetka Złocistego Żagla na stałe zagościły atrakcyjne imprezy towarzyszące związane z upowszechnianiem kultury marynistycznej, koncerty towarzyszące w przestrzeniach publicznych Wejherowa, Parada Chórów - uczestników konkursu oraz Gala Finałowa Festiwalu na scenie Filharmonii Kaszubskiej.

Otwarcie Festiwalu odbyło się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. Rozgrzewką przed zmaganiami konkursowymi był dla grupy występ w kościele klasztornym Archidiecezjalnego Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie pw. św. Anny.

W XXVI edycji Ogólnopolski ego Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie w zmaganiach konkursowych wzięło udział jedenaście chórów w pięciu kategoriach z Gdyni, Białegostoku, Cewlina, Łodzi, Wejherowa, Warszawy oraz grupa młodsza Chóru pod dyrekcją Joanny Knap. Prezentacje konkursowe w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie oceniało jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Eugeniusza Kusa  - Akademia Sztuki w Szczecinie w składzie prof. dr hab. Dariusz Dyczewski - Prezes Zarządu Głównego PZCHiO; Akademia Sztuki w Szczecinie, prof. dr hab. Jan Borowski - Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dr hab. Piotr Jańczak - Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz dr hab. Sławomir Bronk - Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oceniające intonację, emisję, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, poprawność językową, walory brzmieniowe i ogólny wyraz artystyczny. Prezentacja grupy pod dyrekcją Joanny Knap nagrodzona została Złotym Dyplomem w kategorii chóry dziecięce (szkół podstawowych), Pucharem Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za kulturę brzmienia, pucar i nagroda specjalna Rady Chórów Kaszubskich za najlepsze wykonanie utwpru w języku kaszubskim oraz Joanne Knap przynany został jeden z dwóch Tytułów najlepszego dyrygenta Konkursu.
Grupie akompaniamentem przy fortepianie towarzyszył Łukasz Buczyński. Dziękujemy!

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.