Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej

Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej to cykl czterech koncertów których ideą jest ukazanie tradycji i dziedzictwa muzycznego sięgającego XII w., polegającego na wykonywaniu pieśni i muzyki wielkopostnej opisujących mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Festiwal już po raz trzeci zagościśił w kościele Św. Ludwika we Włodawie. Repertuar wielkopostny to ważny element modlitwy w okresie Wielkiego Postu, pozwalający głębiej zrozumieć mistykę okresu pasyjnego i sens czasu pokuty. Pieśni pasyjne to dziękczynienie za dar zbawienia, okupionego męką i śmiercią Jezusa Chrystusa.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Obuchowski. Tworząc festiwal chciał zwrócić uwagę na ogromną wartość religijną i duchową pieśni i utworów wielkopostnych, które umożliwiają wiernym jeszcze głębsze przeżywanie męki Jezusa Chrystusa. Tworzą swego rodzaju muzyczne rekolekcje wielkopostne.

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu w ramach Festiwalu wystapiła grupa starsza Chóru pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.