Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Koncert Dyplomowy Oli

Nie łatwa sztuka dyrygowania po raz kolejny dzięki wielkiej pasji i umiejętnościom Pana Zdzisława stała się inspiracją dla trzeciej z kolei absolwentki chóralnej. Tym razem drogę dyrygentury wybrała Ola.
Koncertem Dyplomowym Studentów Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej II i III roku I i II stopnia  z klas  prof. dr hab. Elżbiety Krzemińskiej i prof. dr hab. Moniki Mileko -  Remiszewskiej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej Wydziału Artystycznego Instytutu Muzyki w Centrum Kultury w Lublinie, z udziałem Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Medycznego oraz grupy starszej Chóru obok Barbary Brzozowskiej i Michaela Mishchenkova rozpoczęła wieloletnia chórzystka dysponująca pięknym altem w głosie, Ola Kucaba.
W programie koncertu znalazły się utwory a’capella Las Amarillas w opracowaniu Stephena Hatfielda, Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu Jerzego Rachubińskiego z akompaniamentem Arkadiusza Sadowskiego wybrzmiały Uwoz mamo roz w opracowaniu Mirosława Gałęski i Chodź pomaluj mój świat w opracowaniu Agnieszki Karwat – Gębki. Z udziałem akordeonów Mateusza Głowniaka i Franciszka Staniaka, instrumentami perkusyjnymi Filipa Kwiecińskiego, e-pianem Arkadiusza Sadowskiego i solo Martyny Tudryn wybrzmiał Magnificat – Christopha Schönherra: I. Magnificat anima mea i X Sicut errat stanowiące swoisty sprawdzian umiejętności nie tylko młodych dyrygentów ale również prowadzonych w koncercie, przez nie chórów. Koncert poprowadziła Martyna Tudryn.
Ola, jest trzecią adeptką sztuki dyrygowania wywodzącą się ze społeczności chóralnej, pozostanie w szeregach chóralnych jako chórzystka.
Galerie zdjęć uzupełniją zdjęcia Julii Maj

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.