Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Koncert Dyplomowy Asi

Absolwentki chóralne wybierają różne drogi związane z muzyką, są jednak takie które wybierają nie łatwą sztukę dyrygowania, wkraczając na ścieżkę wielkiej pasji i umiejętności Pana Zdzisława.

Koncertem Dyplomowym studentek III roku I st z klasy dyrygowania prof. dr hab. Elżbiety Krzemińskiej, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej Wydziału Artystycznego Instytutu Muzyki w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Lublinie, z udziałem Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej, Chóru Jubilate Deo z Wąwolnicy oraz grupy starszej Chóru, przy akompaniamencie Jany Lenzion i Szymona Czapika swój zawodowy życiorys ze sztuką dyrygowania rozpoczęła obok Pauliny Lipczyńskiej i Joanny Kozioł wieloletnia chórzystka dysponująca pięknym drugim niższym altem w głosie, Asia Knap.

W programie koncertu znalazły się utwory Wacława z Szamotuł, T. L. de Victorii, A. Vivaldiego, G. F. Haendla, J.S. Bacha, A. Koszewskiego, E. Esenvaldsa, K.A. Arnesena, J. Krutula stanowiące swoisty sprawdzian umiejętności nie tylko młodych dyrygentek ale również prowadzonych w koncercie, przez nie chórów. Pięknym słowem wstępu, przedstawienia, wprowadzenia do kolejnych utworów i komentarza koncert poprowadziła Małgorzata Sagan.

Asia, jest drugą adeptką sztuki dyrygowania wywodzącą się ze społeczności chóralnej La Musica, pozostanie w szeregach chóralnych jako trzeci dyrygent.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.