Śpiewamy nieprzerwanie

od 30 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza

Grupa starsza Chóru pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy sięgneła po najwyższe trofea na XXXX Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy otrzymując po raz kolejny, nominację do udziału w trzeciej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu.

Konkurs odbył się w dniach 26 listopada – 28 listopada. W konkursowe zmagania stanęły Chóry będące laureatami sześciu, najstarszych i uznanych polskich konkursów. Znalezienie się, po raz drugi, w szóstce najlepszych chórów w Polsce jak i rywalizacja w „Konkursie konkursów” to dla Chóru ogromny zaszczyt i niezwykłe przeżycie poprzedone intensywnym, dwytygodniowym przygotowaniem.

W murach Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego Chór uczestniczył w warsztatach Język polski – artykulacja i frazowanie w utworach szeroko pojętej muzyki rozrywkowej prowadzonych przez Jacka Kotlarskiego oraz Koncercie specjalnym Zespółu Wokalnego „Rondo” z Wrocławia pod dyr. Małgorzaty Podzielny - zwycięzcy Grand Prix Polskiej Chóralistyki 2019.

Konkursowe zmagania trzeciej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza na scenie wspaniałego wnętrza auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Benedykt Błoński – przewodniczący, prof. dr hab. Magdalena Wdowicka-Mackiewicz, prof. dr hab. Aleksandra Paszek-Trefon, prof. dr hab. Krzysztof Kusiel-Moroz, prof. dr hab. Marek Gandecki. W konkursie, za swój doskonały występ, przy tym najmłodszy zespół tego wydarzenia Chór otrzymał jedno z dwóch równorzędnych Wyróżnień.

Chóralną galerię zdjęć uzupełniają fotografie Bartosza Seiferta.

Koncert laureatów Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2021

1 h 53 min 45 sek

Przesłuchania konkursowe Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2021

3 h 25 min 16 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.