Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Festiwal Chóralny Legnica Cantat 54

Children, Go Where I Send Thee - Kevin Phillip Johnson

4 min 53 sek

Legnica Cantat 54, Przesłuchania konkursowe - II część

2 h 28 min 35 sek

Legnica Cantat 54. Koncert laureata LC 53 oraz ogłoszenie wyników.

1 h 43 min 45 sek

Legnica Cantat to jeden z najstarszych i najbardziej liczących się w kraju turnijów chóralnych którego główną nagrodę stanowi przechodnia Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy. Zainicjowany został przez nieżyjącego już legnickiego dyrygenta i animatora ruchu muzycznego, Henryka Karlińskiego.
Na podstawie przesłanych zgłoszeń Rada Artystyczna Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat w gronie której znaleźli się: prof. Stanisław Krawczyński, prof. Dariusz Dyczewski oraz prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny wyłoniła uczestników 54 edycji turnieju. Na liście 14 nominowanych do prestiżowego konkursu, po raz czwarty w historii konkursu znalazła się grupa starsza Chóru pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy.
Jury w składzie prof. Stanisław Krawczyński – przewodniczący, prof. Dariusz Dyczewski, prof. Marek Gandecki
prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny, dr hab. Dawid Ber, prof. Pier Paolo Scattolin (założyciel "Bologna Chamber Choir", dyrektor artystyczny wydarzenia „Società Corale Euridice” oraz festiwalu chóralnego „Città di Bologna” w Bolonii) oraz prof. zw. Benedykt Błoński na podstawie przesłuchań konkursowych w Sali Rycerskiej Legnickiego Centrum Kultury przyznało grupie starszej Złoty dyplom, I miejsce w kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych, (druga punktacja w konkursie), Nagrodę Prezydenta Legnicy oraz Puchar, Dyplom i Nagrodę specjalną Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Zarządu Głównego w Warszawie za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego - „Benedic, anima mea, Domino cz. II” Marka Raczyńskiego. Grupie akompaniamentem na fortepiania towarzyszyła Anna Kabulska a na perkusji Tomasz Deutryk.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.