Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Dwunasty Letni Koncert Mozaikowy

Nieodłączną tradycją ostatniego wieczoru stały się Letnie Koncerty Mozaikowe. Wypełniony do ostatniego wolnego miejsca hol Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasów Janowskich przez prawie godzinę rozbrzmiewał dźwiękami utworów szlifowanych na obozie. W repertuarze znalazło się wiele wspaniałych i bardzo różnorodnych utworów zarówno w prezentacjach grupy młodszej pod dyrekcją Joanny Knap i Zdzisława Ohara jak i okrojonym składzie grupy starszej pod dyrekcją Karoliny Filipczak – Sulimy.

Ostatnim akcentem koncertu była prezentacja jednej z czterech części utworu …. przygotowywanego na listopadowy konkurs Grand Prix Polskiej Chóralistyki 2023 im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu, podczas której chórzyści wykonali niezwykły układ choreograficzny.

Publiczność koncertu - mieszkańcy Janowa Lubelskiego i okolicznych miejscowości, rodzice, absolwenci chóralni, uczestnicy i kadra obozu szkoleniowego karate oraz Chór Chłopięcy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Słowiki Lubelskie z Panią dyrygent Ireną Sołtan – Wąsik - była zachwycona występami młodych artystów wyrażając swój podziw w owacji i słowach uznania. Pozostaje czekać na kolejne występy młodych artystów w kolejnej trzynastej odsłonie koncertu za rok.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.