Śpiewamy nieprzerwanie

od 30 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Cantu Gaudeamus

W murach „Wersalu Podlasia”, największej atrakcji Białegostoku, 4 i 5 grudnia w Auli Magna w czterech kategoriach rywalizowałały chóry z całej Polski i zagranicy. Konsursowe zmagania 22 zespołów w zakresie intonacji i dykcji, jakości emisji głosu i kultury brzmienia zespołu, interpretacji utworów (zważywszy zarówno na poprawność odczytania partytury, jak i stylistykę wykonawczą charakterystyczną dla danej epoki), dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny występu konkursowego ocenianło międzynarodowe Jury w składzie:prof. dr hab. Wioletta Miłkowska,Ghislaine Morgan, prof. Vaclovas Augustinas, prof. dr hab. Marcin Tomczak oraz prof. dr hab. Joanna Szybalska-Matczak.
W zmaganiach konkursowych pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy z akompaniamentem Kamila Turczyna grupa starsza Chóru otrzymała najwyższą punktację w swojej kategorii, drugą punktację konkursu, Złoty Dyplom, oraz nominację do rywalizacji o główną nagrodę Konkursu.
W udziale przypadła Chórowi również Nagroda Jury Niezależnego składającego się ze studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - Filia w Białymstoku, w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych.

PL Międzynarodowy Konkurs Chóralny „CANTU GAUDEAMUS” - 5.12.2021 r.

3 h 7 min 22 sek

PL Ogłoszenie wyników - Międzynarodowy Konkurs Chóralny „CANTU GAUDEAMUS” - 5.12.2021 r.

1 h 47 min 31 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.