Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Cantantes Lublinensis Special Edition

Od 2016 roku w listopadzie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS gościł w Lublinie chórzystów z całego świata. Niestety, w 2020 roku pandemia pokrzyżowała wszystkim plany. Jednak, Organizator Konkursu - Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Lublinie zdecydował się przeprowadzić edycję specjalną online, dającą uczestnikom i słuchaczom pozytywny zastrzyk energii z rywalizacji konkursowej. Specjalna edycja i specjalna rola festiwalu. Wspólny cel dodał Wszystkim skrzydeł, śpiew brzmiał z większą mocą i radością a muzyczna rywalizacja ekscytowała i cieszyła!

W dniach 11-12 grudnia, Jury w składzie prof. dr hab. Monika Mielko-Remiszewska – przewodnicząca, prof. dr hab. Urszula Bobryk, prof. dr hab. Anna Domańska, prof. dr hab. Dariusz Dyczewski oraz mgr Dominik Mielko – sekretarz, oceniło nadesłane z różnych stron Polski nagrania. Do konkursowej rywalizacji stanęło 13 chórów: Chór Dziewczęcy Skowronki i Skowroneczki z Poznania, Międzyszkolny Chór Żeński przy III LO im. K.K. Baczyńskiego z Białegostoku, Camerata Varsovia i Sonus Lumine z Warszawy, Cantando Canzoni i Cantores Sancti Jacobi z Małopolski, Raxavia z Rakszawy i Lutnia z Aleksandrowa Łódzkiego oraz reprezentujące miasto Gospodarza Konkursu Cum Sanctis i dwie grupy Chóru La Musica.

Zarówno zmagania konkursowe jak i wyniki zaprezentowane zostały w formie online, na kanale YouTube Cantantes Lublinensis.

W konkursowych zmaganiach Chór otrzymał dwa Złote Dyplomy oraz dwie Nagrody Specjalne:
Grupa Najmłodsza w kategorii A chórów dziecięcych szkolnych – Złoty Dyplom - 90,9 pkt, dyrygent  Zdzisław Ohar;
Grupa Starsza w kategorii C chóry głosów równych –Złoty Dyplom - 93,6 pkt, dyrygent  Zdzisław Ohar;
Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora lubelskiego - Hymn do miłości Rafała Rozmusa Grupa Starsza, dyrygent  Zdzisław Ohar;
oraz
Małe Grand Prix za najlepszą prezentację konkursową przygotowaną i nagraną na edycję specjalną Grupa Starsza dyrygent Zdzisław Ohar.

Gala CANTANTES LUBLINENSIS EDYCJA SPECJALNA

35 min 27 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.