Śpiewamy nieprzerwanie

od 31 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Bratislava Choir & Orchestra Festival

Festiwal Chórów i Orkiestr w Bratysławie jest jednym z najstarszych a zarazem najważniejszych słowackich wydarzeń muzycznych. Otwarcie Festiwalu odbyło się w gotyckim Kościele Klarysek pw. Podwyższenia św. Krzyża.

Edycja 2024 Bratislava Choir & Orchestra Festival odbyła się w Sali Lustrzanej jednej z najpiękniejszych komnat Pałacu Prymasowskiego w Bratysławie. W zmaganiach konkursowych wzięło udział dziewięć chórów w pięciu kategoriach z Chorwacji, Węgier, gospodarza festiwalu Słowacji oraz grupa młodsza Chóru pod dyrekcją Joanny Knap. Prezentacje konkursowe oceniało słowackie jury pod przewodnictwem prof. Blanki Juhaňáková, ArtD. w składzie doktor Milan Kolena, ArtD. oraz mgr. sztuki Ladislav Kaprinay, ArtD. oceniające intonację, emisję, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, poprawność językową, walory brzmieniowe i ogólny wyraz artystyczny. Prezentacja grupy pod dyrekcją Joanny Knap nagrodzona została Złotym Dyplomem w kategorii chóry dziecięce do lat 16.

Grupie akompaniamentem przy fortepianie towarzyszyła Anna Kabulska. Dziękujemy!

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.