Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

9 International Choir festiwal and Competition „ Canco Mediterrania"

Hiszpania to przepiękne, piaszczyste plaże, błękitne wody oceanu, bogata kultura, południowy sposób życia i przywiązanie do tradycji. W bogatej ofercie kulturalnej swoje miejsce ma również Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny "Canco Mediterrania" (9th International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania") i Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. Pau Casalsa odbywający się w Barcelonie i w Lloret de Mar, turystycznej stolicy wybrzeża Costa Brava dedykowany chórom mieszanym, żeńskim i męskim rozgrywany w pięciu grupach wiekowych: chóry seniorów, chóry dorosłe, chóry młodzieżowe, chóry szkolne i chóry dziecięce, i aż w pięciu kategoriach muzycznych. Najbardziej wyczekiwanym i jednocześnie kulminacyjnym momentem festiwalu są koncerty chóralne w Katedrze w Barcelonie. Program festiwalu gwarantuje bardzo dużo atrakcji a oprócz uczestnictwa w koncertach i w międzynarodowym konkursie chóralnym zapewnia niezapomniane przeżycia związane z pobytem w jednych z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii - na wybrzeżu Costa Brava i w Barcelonie.

W X edycji tego wydarzenia, wśród 17 chórów z dziesięciu europejskich krajów, miedzy innymi z Czech, Rosji, Rumunii, Włoch, Polski, Estonii i Cypru w dniach 10 -15 września wzięła udział grupa starsza Chóru La Musica pod dyrekcją Zdzisława Ohara i przy akompaniamencie Kamila Turczyna zdobyła w kategorii muzyka sakralna – sacred music Golden diploma, I miejsce a w kategorii Paul Casals Ekscellent Golden diploma, I miejsce.

Przesłuchania konkursowe 9th International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania"

Przesłuchania konkursowe 9th International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania"

16 min 44 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.