Śpiewamy nieprzerwanie

od 30 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

40 Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i młodzieży

Wyjazd Chóru do Bydgoszczy na stałe wpisał się w grafik imprez chóralnych, tym razem w formie reprezentacji Dyrygentów i chórzystów. Czterdziesta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy odbyła sie w formie on-line na platformie Youtube.

Konkurs odbył się dniach 12 – 14 listopada. Do finału XXXX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży wyłonionych na podstawie nagrań w I etapie konkursu zakwalifikowanych zostało 19 chórów. Przesłuchania finałowe odbywały się w Pałacu Młodzieży na podstawie przesłanych przez chóry nagrań do konkursu. Rywalizację oceniało jury w składzie: Krystyna Stańczak-Pałyga, prof. dr hab. Benedykt Błoński prof. dr hab. Dariusz Dyczewski , prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Janusz Stanecki.

Werdyktem Jury przyznało Chórowi nagrody.
Grupa najmłodsza, pod dyrekcją Joanny Knap otrzymała Srebrny Kamerton za zdobycie 89,2 pkt. oraz Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Grupa starsza Chóru, pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulima otrzymała nagrodę główną GRAND PRIX ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz nominację, już po raz drugi, do udziału w trzeciej edycji Konkursu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu, Złoty Kamerton oraz Puchar Ministra Edukacji Narodowej za najwyższą punktację w kategorii - 95,2, Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego i Puchar Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
A wszystko pod czujnym uchem i okiem Pana Zdzisława Ohara.

Galerię zdjęć uzupełniają zdjęcia - Pracowni Fotograficznej Pałacu Młodzieży.

https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/wspaniale-osiagniecia-choru-la-musica,594,1082,1.html

La Musica Gr.Najmłodsza, SP16 w Lublinie, kat.: chóry szkolne do 16 lat. "Bajka"M.Obuchowski.

2 min 42 sek

PL La Musica Gr.Starsza,SP16 w Lublinie, kat.:chóry szkolne do 21 lat, "Zaświeć niesiondzu"-A.M.Huszcza

5 min 8 sek

40. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

2 h 34 min 6 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.