Śpiewamy nieprzerwanie

od 29 lat

Dołącz do nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 16


im. Fryderyka Chopina w Lublinie

Podsumowanie roku chóralnego 2020/2021

Rok chóralny 2020/2021 mimo ograniczeń, wzbogacił konto chóralne kolejnymi nagrodami.
W drugiej połowie października na XIX Festiwalu Chóralnym online, "Majske muzicke svecanosti" w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie Chór wystąpił w pełnym składzie wszystkich trzech grup chóralnych zdobywając trzy Złote Dyplomy. Grudniowa, specjalna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej Cantantes Lubliniensis wzbogaciła konto chóralne o dwa Złote Dyplomy, Nagrodę Specjalną oraz Małe Grand Prix konkursu za najlepszą prezentację konkursową przygotowaną i nagraną na edycję specjalną konkursu. Prawdziwym, przysłowiowym „czarnym koniem” 27 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie stała się grupa starsza Chóru, odpadając na etapie przesłuchań eliminacyjnych. Nominacja do dogrywki stała się drogą do zdobycia pierwszego miejsca w kategorii chórów i nagrody specjalnej Prezydenta Miasta Sosnowca. W chóralnym kalendarzu, nie zabrakło choć w bardzo okrojonej wersji, krótkiego spotkania z kolędą w tle. W maju po raz drugi Chór wziął udział w kolejnej, jubileuszowej XX edycji Festiwalu Chóralnego "Majske muzicke svecanosti" w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie. Grupy starsza i młodsza otrzymały po raz kolejny Złote Dyplomy.
Tuż przed tradycyjnym, czerwcowym podsumowaniem roku, z pełnym zaangażowaniem i przejęciem wybrzmiewały dźwięki głosów grupy starszej na Koncercie Dyplomowym, wieloletniej chórzystki Asi, która stała się trzecim dyrygentem Chóru.
Podsumowaniem roku chóralnego tradycyjnie, była Msza święta z oprawą wokalną Chóru.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.